ΓΙΑΝΝΕΝΑ- Δυναμικό «παρών» του Ν.Ο.Ι. στον 2ο Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο | Epirus World

ΓΙΑΝΝΕΝΑ- Δυναμικό «παρών» του Ν.Ο.Ι. στον 2ο Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο

Στον 2ο Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο που διεξήχθη το βράδυ του Σαββάτου στα Γιάννενα συμμετείχε, με μεγάλη ομάδα αθλητών, αλλά και προπονητών ο Ναυτικός Όμιλος Ιωαννίνων, κατακτώντας μάλιστα πρωτιές και διακρίσεις.Έτσι, στον αγώνα των 21 χλμ. η προπονήτρια του Ν.Ο.Ι. και Παγκόσμια Πρωταθλήτρια της Κωπηλασίας Αγγελική Γκρέμου κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των Γυναικών, τερματίζοντας σε χρόνο 1.30.10. Στον Ημιμαραθώνιο συμμετείχαν επίσης ο Ολυμπιονίκης Γιάννης Τσίλης και ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής και Ολυμπιονίκης Νέων Αποστόλης Λαμπρίδης, οι οποίοι επίσης πέτυχαν εξαιρετικές χρονικές επιδόσεις τερματίζοντας με χρόνο 1.31.42 και 1.31.45 αντίστοιχα.Όσον αφορά στη διαδρομή των 5 χλμ., την καλύτερη επίδοση από πλευράς Ν.Ο.Ι. πέτυχε ο νεαρός Πρωταθλητής Γιώργος Γραμμενιάτης, ο οποίος κατέκτησε την τέταρτη θέση της γενικής κατάταξης με χρόνο 17.46, ενώ πολύ καλή επίδοση είχε και ο Βαγγέλης Ντακουμής που τερμάτισε στη 12η θέση με χρόνο 19.10. [epirusgate]