Ανατροπή και προβάδισμα πρόκρισης για τη Λάρισα με 2-1 την ΑΕΚ | Epirus World

Ανατροπή και προβάδισμα πρόκρισης για τη Λάρισα με 2-1 την ΑΕΚ

Η Λάρισα επικράτησε 2-1 της ΑΕΚ στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό για το Κύπελλο Ελλάδας. Σε ένα ματς με πολύ ένταση και πάθος η Ένωση προηγήθηκε στο «AEL FC Arena» με τον Μασούντ (51’), ενώ οι «βυσσινί» ισοφάρισαν με πέναλτι του Ναζλίδη στο 57ο λεπτό. Το γκολ της νίκης σημείωσε στις καθυστερήσεις η Κρίζμαν.

Λάρισα – ΑΕΚ 2-1 (Cosmote Sport 1)

Γκολ: 51' Μασούντ (ΑΕΚ), 57' πεν. Ναζλίδης (Λάρισα), 90' +2' Κρίζμαν (Λάρισα)

Κίτρινες κάρτες: Φατιόν, Ναζλίδης, Μιλοσάβλιεβιτς, Γουάλας - Λαμπρόπουλος, Βράνιες, Μασούντ, Χριστοδουλόπουλος

Κόκκινες κάρτες: -

ΑΕΛ (Ράτκο Ντόστανιτς): Μπόζοβιτς, Μασούρας, Γκόλιας, Ζίζιτς, Γουάλας, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς (90' Γιοβάνοβιτς), Αγκάνοβιτς (81' Λεοζίνιο), Ντέλετιτς, Κρίζμαν, Ναζλίδης (86' Χούμπτσεφ).

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Μπακάκης, Βράνιες, Λαμπρόπουλος, Χουλτ (79' Γκάλο), Μοράν, Αϊντάρεβιτς, Χριστοδουλόπουλος, Μασούντ, Μπακασέτας, Κλωναρίδης (69' Γαλανόπουλος).