Στη μάχη του Wimbledon ρίχνονται σήμερα οι Ρότζερ Φέντερερ, Ράφα Ναδάλ και Μάρκος Παγδατής. Ο Κύπριος που δίνει το τελευταίο τουρνουά της καριέρας του παίζει στις 15:00 με τον Σνουρ στο Court 8 του All England Club.
Στο Centre Court στις 17:00 ο Φέντερερ κοντράρεται με τον Χάρις, ενώ στο Νο.1 Court θα αγωνιστεί ο Ναδάλ με τον Σουγκίτα.
Στο Νο.3 Court θα αγωνιστεί ο Κύργιος απέναντι στον Τόμπσον.
Centre Court (έναρξη αγώνων 15:00):
1) Tatjana Maria v. Angelique Kerber [5]
2) Lloyd Harris v. Roger Federer [2]
3) Serena Williams [11] v. Giulia Gatto-Monticone
1) Tatjana Maria v. Angelique Kerber [5]
2) Lloyd Harris v. Roger Federer [2]
3) Serena Williams [11] v. Giulia Gatto-Monticone
No.1 Court (15:00):
1) Ashleigh Barty [1] v. Saisai Zheng
2) Ana Bogdan v. Johanna Konta [19]
3) Yuichi Sugita v. Rafael Nadal [3]
1) Ashleigh Barty [1] v. Saisai Zheng
2) Ana Bogdan v. Johanna Konta [19]
3) Yuichi Sugita v. Rafael Nadal [3]
No.2 Court (13:00):
1) Sloane Stephens [9] v. Timea Bacsinszky
2) Dominic Thiem [5] v. Sam Querrey
3) Maria Sharapova v. Pauline Parmentier
4) Casper Ruud v. John Isner [9]
1) Sloane Stephens [9] v. Timea Bacsinszky
2) Dominic Thiem [5] v. Sam Querrey
3) Maria Sharapova v. Pauline Parmentier
4) Casper Ruud v. John Isner [9]
No.3 Court (13:00):
1) Nick Kyrgios v. Jordan Thompson
2) Beatriz Haddad Maia v. Garbine Muguruza [26]
3) Ons Jabeur v. Petra Kvitova [6]
4) Marin Cilic [13] v. Adrian Mannarino
1) Nick Kyrgios v. Jordan Thompson
2) Beatriz Haddad Maia v. Garbine Muguruza [26]
3) Ons Jabeur v. Petra Kvitova [6]
4) Marin Cilic [13] v. Adrian Mannarino
Court 12 (13:00):
1) Kei Nishikori [8] v. Thiago Monteiro
2) Laura Siegemund v. Katie Swan
3) Bernard Tomic v. Jo-Wilfried Tsonga
4) Kiki Bertens [4] v. Mandy Minella
1) Kei Nishikori [8] v. Thiago Monteiro
2) Laura Siegemund v. Katie Swan
3) Bernard Tomic v. Jo-Wilfried Tsonga
4) Kiki Bertens [4] v. Mandy Minella
Court 18 (13:00):
1) Federico Delbonis v. Daniel Evans
2) Anastasia Pavlyuchenkova v. Belinda Bencic [13]
3) Carla Suarez Navarro [30] v. Samantha Stosur
4) Frances Tiafoe v. Fabio Fognini [12]
1) Federico Delbonis v. Daniel Evans
2) Anastasia Pavlyuchenkova v. Belinda Bencic [13]
3) Carla Suarez Navarro [30] v. Samantha Stosur
4) Frances Tiafoe v. Fabio Fognini [12]
Court 4 (13:00):
1) Ekaterina Alexandrova v. Katerina Siniakova
2) Gilles Simon [20] v. Salvatore Caruso
3) Jan-Lennard Struff [33] v. Radu Albot
1) Ekaterina Alexandrova v. Katerina Siniakova
2) Gilles Simon [20] v. Salvatore Caruso
3) Jan-Lennard Struff [33] v. Radu Albot
Court 5 (13:00):
1) Barbora Strycova v. Lesia Tsurenko [32]
2) Kateryna Kozlova v. Lauren Davis
3) Dominik Koepfer v. Filip Krajinovic
4) Pablo Andujar v. Mikhail Kukushkin
1) Barbora Strycova v. Lesia Tsurenko [32]
2) Kateryna Kozlova v. Lauren Davis
3) Dominik Koepfer v. Filip Krajinovic
4) Pablo Andujar v. Mikhail Kukushkin
Court 6 (13:00):
1) Svetlana Kuznetsova v. Alison Van Uytvanck
2) Magda Linette v. Anna Kalinskaya
3) Yasutaka Uchiyama v. Tennys Sandgren
4) Guido Andreozzi v. Laslo Djere
1) Svetlana Kuznetsova v. Alison Van Uytvanck
2) Magda Linette v. Anna Kalinskaya
3) Yasutaka Uchiyama v. Tennys Sandgren
4) Guido Andreozzi v. Laslo Djere
Court 7 (13:00):
1) Steve Johnson v. Albert Ramos-Vinolas
2) Yafan Wang v. Tereza Martincova
3) Lesley Kerkhove v. Ivana Jorovic
4) Hugo Dellien v. John Millman
1) Steve Johnson v. Albert Ramos-Vinolas
2) Yafan Wang v. Tereza Martincova
3) Lesley Kerkhove v. Ivana Jorovic
4) Hugo Dellien v. John Millman
Court 8 (13:00):
1) Elise Mertens [21] v. Fiona Ferro
2) Brayden Schnur v. Marcos Bagdhatis
3) Jay Clarke v. Noah Rubin
4) Arina Rodionova v. Taylor Townsend
1) Elise Mertens [21] v. Fiona Ferro
2) Brayden Schnur v. Marcos Bagdhatis
3) Jay Clarke v. Noah Rubin
4) Arina Rodionova v. Taylor Townsend
Court 9 (13:00):
1) Stefanie Voegele v. Kaia Kanepi
2) Cristian Garin v. Andrey Rublev
3) Kaja Juvan v. Kristyna Pliskova
4) Marton Fucsovics v. Dennis Novak
1) Stefanie Voegele v. Kaia Kanepi
2) Cristian Garin v. Andrey Rublev
3) Kaja Juvan v. Kristyna Pliskova
4) Marton Fucsovics v. Dennis Novak
Court 10 (13:00):
1) Vera Lapko v. Qiang Wang [15]
2) Matteo Berrettini [17] v. Aljaz Bedene
3) Paula Badosa v. Varvara Flink
4) Aleksandr Bublik v. Gregoirre Barrere
1) Vera Lapko v. Qiang Wang [15]
2) Matteo Berrettini [17] v. Aljaz Bedene
3) Paula Badosa v. Varvara Flink
4) Aleksandr Bublik v. Gregoirre Barrere
Court 14 (13:00):
1) Harriet Dart v. Christina McHale
2) Tamara Zidansek v. Eugenie Bouchard
3) Denis Shapovalov [29] v. Ricardas Berankis
4) Lucas Pouille [27] v. Richard Gasquet
1) Harriet Dart v. Christina McHale
2) Tamara Zidansek v. Eugenie Bouchard
3) Denis Shapovalov [29] v. Ricardas Berankis
4) Lucas Pouille [27] v. Richard Gasquet
Court 15 (13:00):
1) Marco Cecchinato v. Alex De Minaur [25]
2) Vitalia Diatchenko v. Kristina Mladenovic
3) Matthew Ebden v. Diego Schwartzman [24]
4) Donna Vekic [22] v. Alison Riske
1) Marco Cecchinato v. Alex De Minaur [25]
2) Vitalia Diatchenko v. Kristina Mladenovic
3) Matthew Ebden v. Diego Schwartzman [24]
4) Donna Vekic [22] v. Alison Riske
Court 16 (13:00):
1) Andrea Petkovic v. Monica Niculescu
2) Denis Istomin v. Cameron Norrie
3) Taylor Fritz v. Tomas Berdych
1) Andrea Petkovic v. Monica Niculescu
2) Denis Istomin v. Cameron Norrie
3) Taylor Fritz v. Tomas Berdych
Court 17 (13:00):
1) James Ward v. Nikoloz Basilashvili [18]
2) Amanda Anisimova [25] v. Sorana Cirstea
3) Elena-Gabriela Ruse v. Julia Goerges [18]
4) Joao Sousa v. Paul Jubb
1) James Ward v. Nikoloz Basilashvili [18]
2) Amanda Anisimova [25] v. Sorana Cirstea
3) Elena-Gabriela Ruse v. Julia Goerges [18]
4) Joao Sousa v. Paul Jubb
Πηγή: gazzetta.gr
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου