Χάλκινοι στο Παγκόσμιο Σκουλίκας και Ντάκουλας | Epirus World

Χάλκινοι στο Παγκόσμιο Σκουλίκας και Ντάκουλας

Με χάλκινο μετάλλιο επέστρεψαν από το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα TAE KWON-DO I.T.F. Εφήβων-Νεανίδων οι Γιαννιώτες Παντελής Σκουλίκας και Γιώργος Ντάκουλας που πήραν μέρος με την Ελληνική Εθνική Ομάδα.

Η εθνική μας ομάδα συμμετείχε με 69 αθλητές και κατέλαβε την 4η θέση στην κατάταξη των μεταλλίων.

Οι αθλητές του  «Α.Σ.Πρωτέα Ιωαννίνων» κατέκτησαν συνολικά τρία χάλκινα μετάλλια.

Ο Παντελής Σκουλίκας ήρθε τρίτος στην στην κατηγορία sparring (μάχες) έως 60 κιλά (Χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό στο Λίβερπουλ το 2017) και πήρε την 3η θέση και στις Ομαδικές Μάχες Εφήβων. Επέστρεψε με δύο χάλκινα μετάλλια.

Ο Γεώργιος Ντάκουλας πήρε την 3η Θέση και χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Tul 2 Dan (τεχνικές) που για πρώτη φορά συμμετείχε με την Εθνική Ομάδα σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.

Ο Προπονητής του Γιαννιώτικου Συλλόγου «ΠΡΩΤΕΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ» και μέλος της Επιτροπής Διαιτησίας της Ομοσπονδίας  Γιώργος Παπαδιώτης συνεχάρη τους δύο πρωταθλητές για την σημαντική τους διάκριση σε διεθνές επίπεδο.