Κύπελλο Ελλάδας: ΠΑΟΚ - Πανιωνιος 3 - 1, τελικό. Ο ΠΑΟΚ στον τελικό κυπέλλου | Epirus World

Κύπελλο Ελλάδας: ΠΑΟΚ - Πανιωνιος 3 - 1, τελικό. Ο ΠΑΟΚ στον τελικό κυπέλλου

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της δεύτερης αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Πανιώνιο για ημιτελικού του Κυπέλλου Ελλάδας

Ο ΠΑΟΚ προκρίνεται οριστικά στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, επικρατώντας για δεύτερη φορά του Πανιωνίου με 3-1 και με συνολικό σκορ 6-2 είναι στο ματς του ΟΑΚΑ.

Λήξη της αναμέτρησης

Τρία λεπτά καθυστερήσεων

86' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με τον Κάνιας να διώχνει την μπάλα πάνω στη γραμμή από πλασέ του Σπιριντόνοβιτς

80' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! 3-1 με την εύστοχη εκτέλεση του Πρίγιοβιτς

79' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ. Το κέρδισε ο Μάτος από τον Μπανανά.

76' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Κρέσπο, μέσα ο Κάνιας

75' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Μπραχίμι, μέσα ο Νόβακ

73' Σουτ του Μάτος, εντυπωσιακή απόκρουση του Κότνικ

70' Κόκκινη κάρτα στον Μακρύλλο. Δεύτερη κίτρινη στον παίκτη του Πανιωνίου για φάουλ στον Κάμπος. Υπερβολική απόφαση από τον ρέφερι.

68' ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΠΕΛΚΑ ΚΑΙ 2-1! Ο Κάμπος από τα δεξιά, γύρισε την μπάλα στον Πέλκα που ήταν στο ύψος της μεγάλης περιοχής και με ωραίο, ψηλοκρεμαστό πλασέ έγραψε το 2-1.

63' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Σπιριντόνοβιτς, εκτός ο Μασούρας

61' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Κουλούρης, μέσα ο Πρίγιοβιτς

61' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κακή απομάκρυνση του Μπανανά στον άξονα και κοντά στη μεγάλη περιοχή, έκανε το πλασέ ο Σάκχοφ, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κότνικ

60' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Λημνιός, μέσα ο Κάμπος

55' Πλασέ του Μπίσεσβαρ μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Κότνικ

50' Σουτ του Πέλκα, άουτ η μπάλα

Λανθασμένα υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ ο Γεσίλ

48' Ωραία συνεργασία των παικτών του ΠΑΟΚ, ο Μάτος τη γυρίζει τον Λημνιό που κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι

46' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Πινιώτης, εκτός ο Σαραμαντάς. Έναρξη του β' ημιχρόνου

ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 1-1 με τα γκολ των Κουλούρη και Μασούρα να έχουν διαμορφώσει το σκορ

Λήξη του ημιχρόνου

45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά για φάουλ στον Λημνιό

40' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ! Σκόρερ ο Μασούρας!

38' Σε θέση οφσάιντ ο Κουλούρης, αλλά δεν υποδεικνύεται από τον βοηθό

35' Δοκάρι για τον Πανιώνιο! Σέντρα του Οικονομίδη, ο Βαρέλα χάνει τη φάση, με αποτέλεσμα ο Μασούρας να κάνει την κεφαλιά σημαδεύοντας το αριστερό δοκάρι της εστίας του Πασχαλάκη. Στη συνέχεια μπλόκαρε ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ

33' Κίτρινη κάρτα στον Μακρύλλο

33' Σουτ του Μαουρίσιο, απέκρουσε σε κόρνερ ο Κότνικ

28' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Δυνατό σουτ του Μπραχίμι με το αριστερό, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Πασχαλάκη

21' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Σκόρερ ο Κουλούρης! Εκτελεσμένο κόρνερ από τον Πέλκα, μονομαχία του Κουλούρη με τον Μακρύλλο, κεφαλιά του πρώτου του και 1-0.

17' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Το «1-2» του Πέλκα με τον Σάκχοφ, πλασέ από τον Έλληνα διεθνή, απέκρουσε ο Κότνικ

14' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Ωραία κάθετη του Πέλκα στον Λημνιό, κατευθείαν η πάσα στον Κουλούρη και αυτός έκανε με τη μία το σουτ, με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι

8' Σουτ του Μασούρα, κόντραρε η μπάλα πάνω στα σώματα

5' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λημνιός έστρωσε την μπάλα στον Σάκχοφ, που έκανε το σουτ, αλλά παρά την κόντρα στον Μπανανά, ο Κότνικ απέκρουσε

1' Σέντρα στο ματς

Πέλκας και Κόρμπος οι δύο αρχηγοί

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος Α’ βοηθός: Σίπκας Ιωάννης Β’ βοηθός: Δημητριάδης Ιορδάνης 4ος: Γκάγκας Δημήτρης

Στον πάγκο του Πανιωνίου: Μπαντής, Πινιώτης, Σαββίδης, Σπιριντόνοβιτς, Βουκελάτος, Ντουρμισάι, Νόβακ

Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Βιεϊρίνια, Κάνιας, Ελ Καντουρί, Κάμπος, Μακ, Πρίγιοβιτς.

Πανιώνιος (4-2-3-1): Κότνικ - Παπαγεωργίου, Μπανανά, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς - Κόρμπος, Οικονομίδης - Μακρύλλος, Μασούρας, Μπραχίμι - Γεσίλ

ΠΑΟΚ (4-2-3-1): Πασχαλάκης - Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Αζεβέδο - Σάκχοφ, Μαουρίσιο - Λημνιός, Πέλκας, Μπίσεσβαρ - Κουλούρης.

Η πρώτη αναμέτρηση είχε βρει νικητές τους Θεσσαλονικείς με 3-1, άρα η υπόθεση πρόκριση στον τελικό είναι τυπική διαδικασία

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της δεύτερης αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Πανιώνιο για το Κύπελλο Ελλάδας