Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Γαλλία - Περού 1-0 Τελικό | Epirus World

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Γαλλία - Περού 1-0 Τελικό

Γαλλία και Περού αναμετρώνται στο Εκατερίνμπουργκ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου, για το παγκόσμιο κύπελλο της Ρωσίας.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο σκόρερ Κιλιάν Εμπαπέ.

Η Γαλλία είχε 44% ποσοστό κατοχής μπάλας, 56% το Περού.

Η επιτυχία στην επιχείρησή σου, έρχεται όταν οι άνθρωποί της συνεργάζονται αποτελεσματικά, όπου κι αν βρίσκονται. Γι’ αυτό, έχεις το COSMOTE Business One. Πραγματοποίησε video κλήσεις και μοιράσου την οθόνη και τα αρχεία σου με τους συνεργάτες σου, εύκολα και γρήγορα. Μάθε περισσότερα.

95'Τέλος του αγώνα. Η Γαλλία νίκησε 1-0 του Περού και πέρασε στους "16" του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Το Περού αποκλείστηκε.

94'Σουτ του Ζιρού, κόντρα και κόρνερ.

92'Σουτ στην κίνηση του Ματουϊντί έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

90'Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.

89'Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τη Γαλλία. Ο Ενζονζί αντί του Πογκμπά.

88'Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γκερέρο, έπεσε και μπλόκαρε ο Λορίς.

86'Κίτρινη κάρτα στον Πογκμπά, ο οποίος χτύπησε με το χέρι τον Φαρφάν στο πρόσωπο.

84'Απομένουν έξι λεπτά δίχως τις καθυστερήσεις και το Περού απέχει ελάχιστα από αποκλεισμό. Προλαβαίνει να αλλάξει τα δεδομένα;

82'Αλλαγή για το Περού. Αντί του Κουέβα, ο Ρουιντίας.

82'Απειλεί μετά από αρκετή ώρα η Γαλλία. Ο Ζιρού έδωσε στον Ντεμπελέ, αυτός σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

81'Κίτρινη κάρτα και στον Ακίνο.

80'Κίτρινη κάρτα στον Φλόρες.

80'Αλλαγή για τη Γαλλία. Ο Φεκίρ στη θέση του Γκριεζμάν.

79'Σε θέση οφσάιντ ο Γκερέρο.Ακίνο (αριστερά) και Ματουϊντί διεκδικούν τη μπάλα.

75'Αλλαγή για τη Γαλλία. Εκτός περνάει ο σκόρερ Εμπαπέ, στη θέση του ο Ντεμπελέ.

74'Ο Κουέβα έδωσε στον Καρίγιο, αυτός έκανε το γύρισμα από δεξιά, ο Φαρφάν το σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

72'Στο ίδιο μοτίβο το ματς, το Περού πιέζει τους Γάλλους.

Η σπουδαιότερη ευκαιρία για το Περού, το σουτ του Ακίνο που κατέληξε στο δοκάρι.

69'Η Γαλλία στα τελευταία λεπτά έχει οπισθοχωρήσει και έχει δώσει χώρο στο Περού.

68'Σουτ του Αντβίνκουλα έξω από την περιοχή με το αριστερό, η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι.

67'Στο 55% το ποσοστό κατοχής μπάλας υπέρ του Περού.

64'Το Περού αν ηττηθεί, θα αποκλειστεί. Γι' αυτό και προσπαθεί να φτάσει έστω στην ισοφάριση. Θέλει, αλλά μέχρι στιγμής δεν μπορεί.

Ο Αντβίνκουλα προσπαθεί να πάρει τη μπάλα από τον Ερναντές.

61'Πολύ καλή κυκλοφορία μπάλας από το Περού. Ο Καρίγιο έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι.

58'Το Περού είναι υποχρεωμένο να βγει μπροστά και το κάνει. Ακόμη και όταν το σκορ ήταν στο 0-0, οι παίκτες του Γκαρέκα δεν έδειχναν καμία διάθεση να μείνουν πίσω.

56'Ο Εμπαπέ "ζάλισε" τον Ακίνο με απανωτές ντρίμπλες. Ο 19χρονος Γάλλος δείχνει κατά διαστήματα την εξαιρετική του τεχνική κατάρτιση.

Γκερέρο και Παβάρ σε διεκδίκηση της μπάλας.

52'Ο Ουμτιτί έχει επιστρέψει στο γήπεδο.

51'Σουτ: 9 η Γαλλία, 5 το Περού.

50'Καταπληκτικό σουτ του Ακίνο μακριά έξω από την περιοχή, η μπάλα στη συμβολή των δοκών.

49'Ο Ουμτιτί έχει περάσει προσωρινά εκτός αγώνα.

Η Γαλλία δεν έχει χάσει ποτέ σε αγώνα Παγκοσμίου Κυπέλλου όταν έχει πάρει το προβάδισμα (19 νίκες, 1 ισοπαλία).

48'Στο έδαφο πεσμένος ο Ουμτιτί, φαίνεται να έχει τραυματιστεί.

47'Αφανής ήρωας για τη Γαλλία ο Καντέ. Μπορεί τη δόξα να την παίρνει συνήθως ο σκόρερ, εν προκειμένω ο Εμπαπέ, αλλά ο χαφ της Τσέλσι "καταπίνει" χιλιόμετρα και κάνει τρομερή δουλειά στη μεσαία γραμμή.

46'Ξεκίνησε το δεύτερο μισό.

46'Με δύο αλλαγές αρχίζει το δεύτερο μέρος το Περού. Αντί του Γιότουν ο Φαρφάν και αντί του Ροντρίγκες ο Σανταμαρία

Οι Γάλλοι άξιζαν το γκολ στο πρώτο ημίχρονο και το πέτυχαν.

Η Γαλλία είναι 1-0 μπροστά στο σκορ με τη λήξη του πρώτου μέρους, έχοντας λιγότερο ποσοστό κατοχής μπάλας (47% - 53%).

Θέλεις να επικοινωνείς με τους συνεργάτες σου, όσο μακριά κι αν βρίσκεστε; Με το COSMOTE Business One, μπορείς. Γιατί σου δίνει τη δυνατότητα να πραγματοποιείς video κλήσεις και να μοιράζεσαι την οθόνη και τα αρχεία σου με τους συνεργάτες σου, πιο εύκολα και γρήγορα από ποτέ. Μάθε περισσότερα.

45'+2'Λήξη του πρώτου μέρους.

Ο πανηγυρισμός του Εμπαπέ μετά το γκολ που έβαλε.

44'Δύο λεπτά καθυστερήσεων.

Δεύτερος νεότερος σκόρερ για την εθνική Γαλλίας είναι πλέον ο Νταβίντ Τρεζεγκέ, ο οποίος είχε σκοράρει σε ηλικία 20 ετών και 246 ημερών απέναντι στη Σαουδική Αραβία.

43'Ο Γκριεζμάν "έσπασε" αριστερά στον Ερναντές, αυτός έκανε το σουτ, έδιωξε ο γκολκίπερ του Περού. Ο Γάλλος μπακ πήρε το ριμπάουντ, σούταρε ξανά, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

41'Ακόμη και μετά το γκολ, η Γαλλία κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο. Έχει την κατοχή και ψάχνει και δεύτερο γκολ.

39' Ο Γκαγέσε πρόλαβε προτού ο Ζιρού γίνει αποδέκτης της μπάλας και "εκτελέσει".

Ο επιθετικός της Παρί έγινε ο νεαρότερος Γάλλος που σκοράρει σε μεγάλη διοργάνωση, δηλαδή σε Euro ή Παγκόσμιο.

Ο Εμπαπέ σκόραρε στο Παγκόσμιο Κύπελλο σε ηλικία 19 ετών και 183 ημερών! Δεν είχε καν γεννηθεί όταν το 1998 η Γαλλία πήρε το Μουντιάλ.

34'ΓΚΟΟΟΛ 1-0 για τη Γαλλία (Εμπαπέ)!

Κάθετη πάσα του Πογκμπά στον Ζιρού, αυτός έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα κόντραρε στον Ροντρίγκες, πέρασε πάνω από τον Γκαγέσε και ο Εμπαπέ την έσπρωξε στα δίχτυα προ κενής εστίας.

33'Απειλεί η Γαλλία. Ο Πογκμπά έκανε το γέμισμα, ο Εμπαπέ προσπάθησε με τακουνάκι να σκοράρει, αλλά ο Γκαγέσε μπλόκαρε τη μπάλα σταθερά.

31'Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για το Περού. Ο Γκερέρο απέφυγε τον Ουμτιτί, έκανε το δυνατό σουτ από κοντά, με το αριστερό, ο Λορίς απέκρουσε.

28'Το Περού έχει ιροσσοπήσει το ματς, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει φτάσει σε άξια αναφοράς τελική.

26'Αρκετή γκρίνια από τους παίκτες των δύο ομάδων, διαδοχικές διαμαρτυρίες για τις αποφάσεις του διαιτητή από τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα.

24'Μακρινό σουτ του Φλόρες από αριστερά, το οποίο δεν είχε καμία τύχη.

23'Κίτρινη κάρτα στον Γκερέρο.

22'Γκερέρο και Ουμτιτί σε αντεγκλήσεις.

19'Έπειτα από το δυναμικό του ξεκίνημα, το Περού έχει οπισθοχωρήσει και η Γαλλία είναι η ομάδα που έχει χάσει σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.

16'Κίτρινη κάρτα στον Ματουϊντί για μαρκάρισμα στον Αντβίνκουλα.

16'Σουτ του Γκριεζμάν λίγο έξω από την περιοχή μετά από κεφαλιά - πάσα του Ζιρού, έδιωξε ο γκολκίπερ του Περού.

14'Δύο διαδοχικά κόρνερ κερδίζει η Γαλλία. Κεφαλιά του Βαράν, η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

12'Μακρινό σουτ του Πογκμπά, η μπάλα έσκασε στον έδαφος και πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι. Ανεβαίνουν οι "μπλε".

11'Ο Γκριεζμάν επωφελήθηκε από τις κόντρες, σούταρε μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα πέρασε άστοχα εκτός εστίας.

10'Ατομική ενέργεια του Πογκμπά, κερδίζει φάουλ από τον Ακίνο λίγο κάτω από τη μεσαία γραμμή.

9'Ο Ζιρού έπεσε στην περιοχή του Περού, αλλά ο Ράμος του πήρε καθαρά τη μπάλα.

6'Ο Γιότουν είδε τον Λορίς εκτός εστίας, επιχείρησε να τον "κρεμάσει" από μακρινή απόσταση, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι.

5'Μέχρι στιγμής η Γαλλία δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα. Το Περού κυριαρχεί.

Αποφασισμένοι να πάρουν θετικό αποτέλεσμα οι Περουβιανοί.

3'Πιέζει αρκετά το Περού στο ξεκίνημα της αναμέτρησης.

1'Ξεκίνησε το ματς.

Το Περού δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης στα τελευταία επτά παιχνίδια του σε Παγκόσμιο Κύπελλο, με απολογισμό δύο ισοπαλίες και πέντε ήττες.

Ήρθε η ώρα να απολαύσεις το Παγκόσμιο Κύπελλο! Γαλλία - Περού με 300+ ειδικά στοιχήματα και πλούσιο παιχνίδι στο Stoiximan.gr!

Ιδιαίτερα εκδηλωτικοί οι Περουβιανοί κατά την ανάκρουση του εθνικού τους ύμνου.

Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

Η συνεργασία στην επιχείρησή σου έχει τη μεγαλύτερη αξία για σένα; Με το COSMOTE Business One, επικοινωνείς με τους συνεργάτες σου αξιόπιστα και αποδοτικά. Πραγματοποίησε video κλήσεις και μοιράσου τα αρχεία και την οθόνη σου με τους συνεργάτες σου, όσο μακριά και αν βρίσκεστε. Μάθε περισσότερα

Η Γαλλία είναι αήττητη στα τελευταία επτά παιχνίδια της με ομάδες της Λατινικής Αμερικής στο Παγκόσμιο Κύπελλο. Τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες ο απολογισμός της. Τελευταία της ήττα ήταν το 1978, από την Αργεντινή.

Σύμφωνα με την εφημερίδα Le Parisien, 3.000 οπαδοί της Γαλλίας θα δώσουν το παρών στο γήπεδο.