Super League: Αστερας Τριπολης - Πλατανιας 4 - 0 τελικό σκορ | Epirus World

Super League: Αστερας Τριπολης - Πλατανιας 4 - 0 τελικό σκορ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Αστέρας Τρίπολης με τον Πλατανιά, με την οποία ολοκληρώνεται η 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ.

Ο Αστέρας κάνει... πάρτι απέναντι στον Πλατανιά (4-0) και είναι 5ος!

90'+3' Τελευταίο σφύριγμα.

90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89' Αλλαγή για τον Πλατανιά, στη θέση του Ουντότζι θα περάσει ο Σινγκ.

86' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα: Ο Κλιάιτς λέει «όχι» στον Δουβίκα στο τετ-α-τετ τους!

Ξανά αποθέωση για τον Σάββα Παντελίδη.

83' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ, 4-0! Ο Ισνάλντο «σέρβιρε» για τον Τόνσο, που βάζει και... κερασάκι στην τούρτα! Εκτός αν δεν είπαν την τελευταία τους λέξη οι Αρκάδες.

81' Αλλαγή τερματοφύλακα για τον Αστέρα!

80' Κίτρινη κάρτα στον Δουβίκα.

77' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ, 3-0! Μετά το τρομερό τάκλιν του Ντικαμονά στον Τόνσο, οι συμπαίκτες του δεν απομάκρυναν τον κίνδυνο, ο Μουνάφο πλάσαρε, αλλά ο Κλιάιτς απομάκρυνε και, τελικά, έπειτα από δύο επαφές, ο Δουβίκας, με εξαιρετικό ψαλιδάκι, δίνει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση των Αρκάδων!

74' Δυνατό σουτ από τον Τόνσο, άουτ η μπάλα...

Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός μετά το δεύτερο γκολ των Αρκάδων.

72' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Στη θέση του Μανιά, ο Δουβίκας.

66' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Ντουαλά, ο Στόιτσεφ.

62' Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Μαντιντά πέρασε ο Ισνάλντο.

Μάλλον τελείωσε το παιχνίδι...

55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ, 2-0! Σεντερφορίσια κίνηση από τον Τόσνο, ωραία κεφαλιά και οι Αρκάδες διπλασιάζουν τα τέρματά τους!

50' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά: Φοβερό σουτ του Ενσικουλού έξω από την περιοχή, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Αθανασιάδης.

49' Καλή φάση για τον Αστέρα: Εκτέλεση φάουλ του Μουνάφο, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

46' Έναρξη του β' μέρους.

Ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται 1-0 του Πλατανιά, όντας απόλυτος κυρίαρχος στον αγωνιστικό χώρο. Το γκολ ο Μανιάς.

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου χωρίς δευτερόλεπτο καθυστέρησης.

Ακόμη πέντε λεπτά για τη συμπλήρωση των 45' στην Τρίπολη.

35' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα: Τρομερή πάσα του Τόνσο στον Μανιά, με τον σκόρερ των Αρκάδων να βγαίνει μόνος του απέναντι στον Κλιάιτς, αλλά να πλασάρει αδύναμα.

Επτά τελικές για τον Αστέρα, δύο για τον Πλατανιά.

32' «Κεραυνός» του Μαντιντά από μακριά, άουτ η μπάλα. Καλό σουτ.

25' Ωραίο σουτ του Τσιλιανίδη, μετά από πανέμορφη συνεργασία των γηπεδούχων, άουτ η μπάλα.

24' Πρώτη αξιόλογη στιγμή για τον Πλατανιά: Κεφαλιά του Ντικαμονά, κανένα πρόβλημα για τον Αθανασιάδη, που μπλόκαρε.

19' O Ντικαμονά απομακρύνει νέο κίνδυνο για την εστία του Πλατανιά.

Σαν να... ξύπνησε ο Πλατανιάς μετά το γκολ!

12' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ, 1-0! Φάση-καρμπόν με εκείνη του 5ου λεπτού, αλλά αυτήν τη φορά ο Μανιάς δεν αστοχεί! Καταπληκτικό κοντρόλ και σουτ από τον 28χρονο Ροδίτη, που φτάνει τα 9 τέρματα στη σεζόν και ανοίγει το σκορ!

Πολύ δυνατά έχει μπει ο Αστέρας, ενώ συμπληρώσαμε 10 λεπτά παιχνιδιού στην Τρίπολη.

8' Σουτ του Τόνσο μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι και μάλλον έχουν δίκιο, αφού η μπάλα φαίνεται να βρίσκει στο χέρι του Αφρικανού!

5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα: Ο Μανιάς έγινε αποδέκτης της μπάλας, μέσα στη μικρή περιοχή, γύρισε, σούταρε, αλλά η μπάλα μπλόκαρε στον Ντικαμονά.

4' Ευκαιρία για τον Αστέρα: Κεφαλιά του Ντουντού, μετά από στημένη μπάλα, μπλόκαρε ο Κλιάιτς.
Και για την εξαιρετική πορεία της ομάδας τους, αλλά, φυσικά, και για να τον στηρίξουν, μετά την απώλεια του πατέρα του.

Οι φίλοι του Αστέρα αποθεώνουν τον Σάββα Παντελίδη, φωνάζοντας ρυθμικά το όνομά του!

1' Σέντρα στο παιχνίδι μας!

Τώρα βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

Οι Χανιώτες δεν έχουν νικήσει ποτέ στην Τρίπολη! Πέντε νίκες και μία ισοπαλία «μετρούν» οι Αρκάδες.

Να πούμε ότι είναι μία δύσκολη μέρα για τον τεχνικό του Αστέρα, Σάββα Παντελίδη, καθώς την Παρασκευή έχασε τον πατέρα του, ο οποίος κηδεύτηκε σήμερα...

Από την άλλη, οι Αρκάδες, μετά την ισοπαλία του Πανιωνίου με την Ξάνθη, χρειάζονται οπωσδήποτε το «τρίποντο», για να φτάσουν τους 36 βαθμούς και να μπουν στην 5αδα!

Στον Πλατανιά μάλλον έχουν αποδεχθεί τη μοίρα τους, αφού, με 10 βαθμούς, στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, θέλουν ένα... θαύμα, προκειμένου να παραμείνουν στην κατηγορία.

Στον πάγκο των Κρητικών βρίσκονται οι: Κοκκαλάς, Στόιτσεφ, Ζίκο, Στανισάβλιεβιτς, Γκρουντούερ και Κασάλιτσα

Στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι: Τσιφτσής, Σελίν, Κυριακόπουλος, Ζααντί, Δουβίκας, Μπαστιάνος και Ισνάλντο

Πλατανιάς (Χατζηνικολάου): Κλιάιτς, Ντικαμονά, Πατράλης, Αγγελόπουλος, Ντουαλά, Μαλσά, Σκαρντοβέλι, Ουές, Ουντότζι, Παπανικολάου, Ενσικουλού

Αστέρας Τρίπολης (Παντελίδης): Αθανασιάδης, Μπέρτος, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Ντουντού, Μουνάφο, Τόνσο, Μανιάς, Τσιλιανίδης, Μαντιντά

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.

Σέντρα στις 19:30 στο «Θ. Κολοκοτρώνης».

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον Πλατανιά, με την οποία ολοκληρώνεται η 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Καλησπέρα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα σε όλους και όλες...